Dzisiaj na Mszy Świętej, o godz. 9.30 – Rocznica Pierwszej Komunii Świętej, którą przeżywamy razem z dziećmi z klas IV.

Nabożeństwo majowe do NMP, o godz. 15.30; Msza św. po południu, o godz. 16.00.

Dzisiaj 3 niedziela miesiąca. Bóg zapłać za ofiary złożone na dzisiejszą tacę na inwestycje w naszym kościele.

Na godz. 17.00 zapraszamy do Starego Kościoła na Koncert Charytatywny z okazji Dnia Mamy. Podczas koncertu odbędzie się zbiórka pieniędzy na leczenie Joli Adelhardt oraz licytacja grafiki Starego Kościoła w Sieprawiu.

Od jutra na nabożeństwach majowych rozpoczynamy modlitwę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

Po Mszach św., przed głównym wejściem do kościoła, będzie możliwość wsparcia swoim podpisem (z nr PESEL) inicjatywy ustawodawczej „Chrońmy Dzieci”.

Kalendarz liturgiczny:

Środa wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.

Piątek - wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana (żył w XVI w.) wychowawcy młodzieży i opiekuna chorych. Po wieczornej Eucharystii spotkanie dla młodzieży z Grupy Apostolskiej. Tego dnia obchodzimy też Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie.

Sobota – O godz. 10:00 w salce na plebani spotkanie dla scholii i małego apostoła. Zapraszamy w tym dniu na czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Modlitwę rozpoczniemy o 18 Mszą Świętą, a po niej nastąpi Uwielbienie. Serdecznie wszystkich zapraszamy!

Bardzo dziękujemy parafianom z ulic: Ks. Jana Przytockiego za zebrane ofiary na sprzątanie i dekorację kościoła. Dziękujemy także tym, którzy podjęli się trudu zbierania ofiar na ten cel.

Zapraszamy do wzięcia udziału w parafialnej pielgrzymce do sanktuariów podhalańskich (między innymi Sanktuarium w Ludźmierzu, na Krzeptówkach, na Olczy) W sobotę 10 czerwca 2023 r. Koszt wyjazdu to 80 zł. Chętnych prosimy się o zgłaszanie w zakrystii.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: tygodników: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość dla dzieci, „Niedziela” oraz naszej gazetki parafialnej „Archanioł”.

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Józefa Wójcika, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 22 maja o 13.00 na cmentarzu w Borku Fałęckim.