1. Dzisiaj przypada wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. O godz. 15.30 –Nabożeństwo Różańcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. O godz. 16.00 – Msza Święta według formularza o Matce Bożej Różańcowej.

2. W zeszłą niedzielę przeżywaliśmy odpust parafialny ku czci głównego naszego Patrona – św. Michała Archanioła. Dziękujemy wszystkim za udział w odpustowej Eucharystii i za jej upiększenie. Bóg zapłać! Ochotniczym Strażom Pożarnym, Orkiestrze Sieprawianka, Scholi Angeli, Duszpasterskiej Radzie Parafialnej, Franciszkańskiemu Zakonowi Świeckich, dzieciom i młodzieży z Grupy Apostolskiej i Małego Apostoła, Służbie Ołtarza, Służbie Kościelnej, Księżom Wikariuszom: Ks. Wojciechowi Gazdowiczowi i Ks. Wojciechowi Leśniakowi. Dziękujemy także dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym na dzwoneczkach. Odpust, to darowanie kary za grzechy już odpuszczone; jest łaską Bożego Miłosierdzia.
*W najnowszym numerze CAROLUSA, redagowanym przez Ks. Henryka Młynarczyka, jest m.in. relacja z Peregrynacji Obrazu Pana Jezusa Miłosiernego z relikwiami św. Faustyny i bł. Jana Pała II w parafiach naszego Dekanatu. Do nabycia na stoliku z prasą katolicką. Cena 4 zł.

3. W tym tygodniu wypada 68 TYDZIEŃ MIŁOSIERDZIA, pod hasłem KOŚCIÓŁ DOMEM MIŁOSIERDZIA.

Poniedziałek – Spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej:
17.30 – różaniec; 18.00 Msza Święta z poświęceniem różańców.
Wtorek - ŚWIĘTO BŁ. WINCENTEGO KADŁUBKA.
Środa - wsp. bł. Marii Angeli Truszkowskiej.
Czwartek – /11 X/ wsp. bł. Jana XXIII, papieża. W tym dniu Ojciec Święty Benedykt XVI dokona otwarcia ROKU WIARY.
Piątek - wsp. bł. Jana Beyzyma, prezbitera.
*Spotkanie formacyjne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
*O godz. 16.00 Wyjazd Grupy Apostolskiej na wyjazd integracyjny do Bukowiny.
Sobota -wsp. bł Honorata Koźmińskiego, prezbitera.

4. W przyszłą niedzielę:
*Na sumie, o 11.00 uroczysty obrzęd otwarcia Roku Wiary w naszej Parafii. Obrzęd otwarcia Roku Wiary omówimy między innymi z DRP na spotkaniu w czwartek, godz. 19.00.
*Z racji XII Dnia Papieskiego, pod hasłem JAN PAWEŁ II – PAPIEŻ RODZINY, przy kościele, będzie prowadzona kwesta na Fundację DZIEŁO NOWGO TYSIĄCLECIA, dla uzdolnionej młodzieży.
*W Krakowie – Marsz dla Życia i Rodziny. Organizatorem Marszu jest Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Krakowskiej oraz ruchy i stowarzyszenia, dla których obrona życia ludzkiego jest ważna. Rozpoczęcie Mszą Świętą w Bazylice św. Floriana,
o godz. 12.15, a potem ulicą Floriańską przejście do Bazyliki Mariackiej. Udział w Marszu będzie świadectwem wiary i przywiązania do Kościoła. Zachęcamy do włączenia się w publiczne wyznanie wiary, że Bóg jest dawcą wszelkiego życia, że człowiek stworzony na obraz i podobieństwo Boga, ma prawo do życia, ma prawo do tego, by „rodzić się w miłości małżeńskiej a nie w laboratoriach” /Kard. Stanisław Dziwisz/.

5. Bóg zapłać! za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego
w sobotę, o godz. 8.00, prosimy Rodziny z Kawęcin: 234, 1069, 439, 2, 1067 i Rodziny z Bloku Odrodzenia – 751.
-Urząd Gminy Siepraw informuje, że zbiórka zużytych opon odbędzie się w dniu 10 X b.r. w Sieprawiu na placu przy moście w Kawęcinach. Natomiast zbiórka odpadów wielkogabarytowych odbędzie się w Sieprawiu i Łyczance 18 X b.r. Szczegółowe informacje – na stronie internetowej Gminy Siepraw.
-Istnieje możliwość skorzystania z dofinansowania na kolektory słoneczne w wysokości 70%. Spotkanie informacyjne odbędzie się w najbliższy czwartek 11 października, o godz. 18.00 w Szkole Podstawowej w Sieprawiu.

INTENCJE MSZALNE: 8 X – 14 X 2012 r.

Poniedziałek, godz. 6.30: 1) +Genowefa Bujas –od rodziny Panusiów z Zakliczyna.
2) +Wanda Sułowska –od sąsiadów.
„ 18.00: 1) +Helena Strzebak.
2) +Czesław Mika 3 r. śm.

Wtorek, godz. 6.30: 1) +Janusz Bujas –od córki Moniki z rodziną.
2) +Zofia Strzebak –od syna Staszka z rodziną.
„ 18.00: 1) +Helena Strzebak.
2) +Emil Bielawski.

Środa, godz. 6.30: 1) +Józef Bujas –od rodziny.
2) +Emilia Ślusarczyk.
„ 18.00: +Maria Filiciak 9 r. śm. +Stanisław m. +Stanisław s.

Czwartek godz. 6.30: 1) +Genowefa Bujas –od Jana Bujasa z rodziną.
2) +Józef Matoga –od żony z synami.
„ 18.00: 1) +Emilia Ślusarczyk.
2) O Błog. Boże dla Jolanty i Piotra w rocznicę ślubu.

Piątek godz. 6.30: O zdrowie, Błog. Boże i wszelkie potrzebne łaski, dla Rodziny
Ślusarczyków.
„ 18.00: 1) +Emilia Ślusarczyk.
2) +Józef Chlebda –od córki z rodziną.

Sobota godz. 6.30: 1) +Jan Urbanik 11 r. śm. i ++z rodziny.
2) +Maria Zaczyńska +Roman m. rodzice: +Eleonora +Franciszek Buła
oraz +Leon Buła –od siostry z córkami.
„ 18.00: 1) +Emilia Ślusarczyk.
2) +Genowefa Mirocha –od syna Zbigniewa z rodziną.

Niedziela godz. 6.30: +Emilia Ślusarczyk.
„ 8.00: +Edward Gwóźdź i jego ++rodzice.
„ 9.30: +Stanisław Frączek +Jadwiga ż.
„ 11.00: W 40 ROCZNICĘ ŚLUBU ANNY i TADEUSZA ŚLUSARCZYK –
diękczynno-błagalna.
„ 16.00: W 1 ROCZNICĘ URODZIN ANTONINY, o zdrowie i Opiekę Bożą.