1. Na sumie, dokonamy obrzęd otwarcia Roku Wiary w naszej wspólnocie parafialnej. „Rok Wiary jest zaproszeniem do autentycznego i nowego nawrócenia do Pana, jedynego Zbawiciela świata” /Ojciec Święty Benedykt XVI/.
*W Krakowie Marsz dla Życia i Rodziny. O godz. 12.15 – Msza Święta w Bazylice św. Floriana i przejście ulicą Floriańska do Bazyliki Mariackiej.
*Z okazji Dnia Papieskiego i Roku bł. Anieli Salawy, w krużgankach Bazyliki OO. Franciszkanów, w dniach od 12 do 16 października, można obejrzeć wystawę filatelistyczną pt. Sladami Błogosławionych Anieli Salawy i Jana Pawła II, zorganizowanej przez Okrąg Małopolski Polskiego Związku Filatelistów wraz z Dyrekcją Poczty w Krakowie i OO. Franciszkanami.
*Przy naszym Sanktuarium, z racji Dnia Papieskiego, odbywa się KWESTA Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, na rzecz uzdolnionej młodzieży, pochodzącej z ubogich środowisk.

2. Kalendarz liturgiczny:
Dziś wsp. św. Kaliksta I, papieża i męczennika i św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy.
Poniedziałek – wsp. św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.
Wtorek - wsp. św. Jadwigi Śląskiej.
Środa - wsp. św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.
Czwartek - ŚWIĘTO ŚW. ŁUKASZA EWANGELISTY.
Piątek - wsp. świętych męczenników Jana de Brebeuf, Izaaka Jogues’a, prezbiterów, oraz Towarzyszy - męczenników Am. Pd. i bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
*Trzeci piątek miesiąca. Modlitwa do Miłosierdzia Bożego.
Sobota - UROCZYSTOŚĆ ŚW. JANA KANTEGO, PREZBITERA, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa.
*O godz. 16.30, w Strażnicy w Łyczance - WIECZÓR PAPIESKI, w wykonaniu Grupy Teatralnej tamtejszej Szkoły Podstawowej. Wszystkich zapraszamy.

3. Ukończyła się Peregrynacja Relikwii bł. Anieli Salawy w rejonie Pasternik i Kawęciny. Od dzisiaj /po Mszy Świętej wieczornej/ Relikwie Błogosławionej Anieli przejmą rodziny z rejonu Kopań – Zarusinki. Następnymi rejonami będą: Wiśnicz-Zagórze-Gajówki. Relikwie dziś przekażemy rodzinie Siatków.

4. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Składka na spłacenie wykonanych inwestycji parafialnych. Znaczna część rodzin nie odpowiedziała na prośbę o ofiarę w kopercie na tegoroczne inwestycje. Zwracamy się z ponowną prośbą do tych rodzin. Bardzo dziękujemy parafianom z Łyczanki, którzy samorzutnie zorganizowali zbiórkę ofiar i naprawę szkód, po czterokrotnych zniszczeniach przy Kapliczce Matki Bożej Pocieszenia.

5. Bóg zapłać! za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę, o godz. 8.00, prosimy Rodziny z Kopani: 567, 1151, 810, 708, 271 i 110.

6. Zachęcamy do uczęszczania na nabożeństwa różańcowe. Są one codziennie:
w Sanktuarium –o godz. 17.30, w Olszowicach – o 19.00; przy Kaplicy w Łyczance –
w tygodniu -o 16.30, a w niedzielę o godz. 15.00 /różaniec z koronką do Miłosierdzia Bożego/.

7. Od przyszłej niedzieli Grupa Apostolska przeprowadzi AKCJĘ ZNICZ. Dochód przeznaczony jest na dofinansowanie wyjazdów rekolekcyjnych dzieci i młodzieży.

INTENCJE MSZALNE: 15 X – 21 X 2012 r.

Poniedziałek, godz. 6.30: 1) +Emilia Ślusarczyk.
2) +Teresa +Stanisław i ich ++rodzice.
„ 18.00: 1) +Franciszka (fem.) Kurek –od córki.
2) +Jadwiga Sołtys +Antoni m. +Adam +Jan ss.

Wtorek, godz. 6.30: 1) +Emilia Ślusarczyk.
2) +Władysława (fem.) Wielgus 1 r. śm.
„ 18.00: 1) +Wiesława +Mieczysław m.
2) +Piotr Pilch w r. śm. +Eleonora ż. +Tadeusz s. +Maria c.

Środa, godz. 6.30: 1) +Emilia Ślusarczyk.
2) +Tadeusz Baran –od wnuków z Królów.
„ 18.00: +Ks. Michał Oramus 45 r. śm. +Ks. Andrzej Oramus i ich ++rodzice.

Czwartek godz. 6.30: 1) +Emilia Ślusarczyk.
2) +Jan Suder 20 r. śm.
„ 18.00: 1) +Franciszka (fem.) Kurek –od syna Zbigniewa.
2) O zdrowie, Błog. Boże dla Marka – o dary Ducha Świętego.

Piątek godz. 6.30: 1) +Emilia Ślusarczyk.
2) +Jan Kowalczyk 1 r. śm.
„ 18.00: 1) +Anna +Maciej Mika +Emil s.
2) +Józef Chlebda –od córki z rodziną.

Sobota godz. 6.30: 1) +Emilia Ślusarczyk.
2) +Krystyna Wielgus –od córki Barbary z mężem.
„ 16.00: W intencji Rodziny Sudrów /potomków Michała Sudra i Tekli z d.
Dziura/ z okazji Zjazdu Rodzinnego: o Błog. Boże dla dzieci,
wnuków, prawnuków i praprawnuków, a dla zmarłych – o wieczny odpoczynek.
„ 18.00: 1) +Michał Matoga +Eleonora ż. +Michał s.
2) Dziękczynna w 5 ROCZNICĘ ŚLUBU MONIKI i GRZEGORZA
z prośbą o Błog. Boże, opiekę Matki Bożej i wstawiennictwo bł. Anieli Salawy.

Niedziela godz. 6.30: +Emilia Ślusarczyk.
„ 8.00: +Wiktoria +Melchior Woś.
„ 9.30: +Łukasz Wójtowicz –od rodziców i rodzeństwa z rodzinami.
„ 11.00: 1) W intencji dzieci dzisiaj ochrzczonych.
2) O zdrowie, Błog. Boże dla ADAMA i MAŁGORZATY
w 10 ROCZNICĘ ŚLUBU za przyczyną bł. Anieli Salawy.
„ 16.00: +Stanisław Prociak +Teresa Prociak +Izydor i +Stefania Prociak.